SMS pôžička 25€ až 250€
Rýchla sms pôžička pred výplatou, pôžičku vybavíte on-line do 10 minút, bez stretnutia, stačí mobilný telefón.
100€ až 1500€
Bez ručiteľa, bez registra, Bez poplatkov, Vysporiadanie behom pár minút z pohodlia domova.
350€ - 7000€ Rýchla pôžička
Pôžička s optimálnou splátkou od renomovanej spoločnosti. Pre klientov s pravidelným príjmom.

Hypotéky pre mladých

Hypotéky pre mladých Hypotéka pre mladých je veľkou pomocou začínajúcim rodinám , keď Štátny fond rozvoja bývania je kombinovaný s klasickým hypotekárnym úverom. Primárne ide o stimuláciu mladých rodín ku kúpe vlastného bývania, či už vo forme domu či bytu. Hypotéka pre mladých je určitým výhodou týchto skupín obyvateľstva, pretože práve rodina, a mladá rodina zvlášť, sú základom každého štátu.

Pre koho je hypotéka pre mladých?

Ako už samotný názov produktu napovedá, hypotéka pre mladých je predovšetkým pre mladšie rodiny. Ide o mladé rodiny, kde aspoň jeden z manželov, ktorí o hypotéku žiadajú, nedosahujú v termíne podania žiadosti 36 rokov . Nie je dôležité, ktorý z manželov o hypotéku požiada, pretože sú žiadateľovi vždy obaja zo zákona. Navyše môžu hypotéku pre mladých využiť aj osoby, ktoré sú samostatné, teda bez manžela, tiež mladší 36 rokov, ktoré sa trvale starajú aspoň o jedno maloleté dieťa v domácnosti. Jestli ide o dieťa vlastné, nie je dôležité. Aj adoptované dieťa je tu nebralo do úvahy.

Kedy je možné zažiadať o hypotéku?

O hypotekárny úver pre mladých môžu požiadať ľudia do 36 rokov, ale ďalej musia splniť určité podmienky. Ide predovšetkým o to, že nesmú vlastniť byt, bytový dom ani rodinný dom . Okrem toho nesmie byť ani nájomcom družstevného bytu . Tieto pravidlá je nutné dodržať, aby bolo možné hypotekárny úver skombinovať so štátnou podporou a využiť mimoriadnych možností, ktoré ponúkajú.

Využitie hypotéky pre mladých

Hypotéku pre mladých môže jej nadobúdateľ využiť takpovediac klasicky ako štandardný hypotekárny úver. Ide o výstavbu nového bytu či rodinného domu, prestavbu za účelom vzniku bytu v priestoroch s iným účelom, nákup bytu či domu a úhrada peňazí za prevod práv a povinností v klasickom bytovom družstve. Hypotekárny úver pre mladých v spojení so Štátnou fondom rozvoja bývania nie je možné využiť na refinancovanie hypotéky, ani na splácanie iných úverov.

Výhody hypotéky pre mladých:

  • zábezpeka finančných prostriedkov na investíciu
  • nižšie zaťaženie, vďaka spojeniu so Štátnym fondom rozvoja bývania
  • dosiahnuteľnosť pre mladé rodiny s deťmi
  • možnosť nakúpiť či postaviť vlastný byt či dom

Podobné články

Nebankový hypotéky

nebankové hypotéka je veľmi dôležitým produktom, pretože dokážu pomôcť ľuďom, ktorí nemajú dostatočné možnosti pri žiadaní u bankového sektor...

Štítky:

hypotéka na dom

Aktuálne dianie vo svete financií