SMS pôžička 25€ až 250€
Rýchla sms pôžička pred výplatou, pôžičku vybavíte on-line do 10 minút, bez stretnutia, stačí mobilný telefón.
100€ až 1500€
Bez ručiteľa, bez registra, Bez poplatkov, Vysporiadanie behom pár minút z pohodlia domova.
350€ - 7000€ Rýchla pôžička
Pôžička s optimálnou splátkou od renomovanej spoločnosti. Pre klientov s pravidelným príjmom.

Pôžičky

Půjčky

Pôžičky sú úverové nástroje, ktoré umožňujú financovať vlastné potreby z cudzích zdrojov. Najčastejšie ide o požičanie a prevod peňazí, ktoré sú potrebné na najrozličnejšie nákupy tovaru či služieb. Pôžičky sú v súčasnosti významnou súčasťou nášho života , keďže sa dnes oplatí požičať si a splácať, ako čakať a nechať si ujsť príležitosť aktuálne nakúpiť. Pôžička predstavuje záväzok dlžníka požičané prostriedky splatiť. Ide o jasný veriteľský vzťah, kedy je nutné splatiť nielen sumu za pôžičku, ale aj peniaze navyše, takzvaný úrok .

Úrok pôžičky

Veľkosť úroku z každej pôžičky je silne individuálne. Záleží na inštitúcii alebo investora, od ktorého sú peniaze poskytnuté, ďalej do hry vstupujú faktory ako zabezpečenie, ručenie, veľkosť pôžičky alebo doba splatnosti. Nie nedůležitým faktorom je tiež účelovosť, pretože neúčelové pôžičky sú relatívne drahšie, než tie účelové, kde veriteľ presne vie, kam jeho peniaze putujú a má možnosť ich lepšej ochrany a zníženie rizika.

Pôžičky a ich poskytovatelia

Na jednej strane teda stojí človek, ktorý potrebuje peniaze. Druhú stranu potom predstavujú inštitúcie, či súkromné osoby, ktoré disponujú voľnými finančnými prostriedkami a radi by ich niekam investovali. Aj taká pôžička je totiž druh investície. Za požičanie peňazí si účtujú úrok, ktorý predstavuje ich výnos. Inštitúcia sa delí podľa ich príslušnosti na bankové a nebankové. Bankové inštitúcieposkytujú pôžičky za dohľadu Českej národnej banky a nebankové inštitúcie dozoruje Česká obchodná inšpekcia. Všetko totiž musí byť riadne strážené, aby žiadatelia o pôžičky neboli znevýhodnení.

Druhy pôžičiek

Finančný trh a zvlášť trh pôžičiek je veľmi rozmanitý. Vyznať sa v spleti jednotlivých možností je naozaj relatívne veľkým problémom. Noviny, rádio, televízia i internet sú plné informácií o klasických úveroch, spotrebiteľských úveroch, hypotékach, rýchlych peniazoch a podobne, ale vybrať práve ten správny produkt môže byť niekedy veľmi zložité. Preto je dôležité získať dostatočné informácie as tými následne pracovať.

Aktuálne dianie vo svete financií